WOG та партнери відправляють Силам оборони 19 комплексів українських розвідувальних БПЛА «АРЕС» в рамках ініціативи «MEGAКАВА донатить на «крила». Про це НафтоРинку повідомили в пресслужбі WOG.

«12 комплексів БПЛА «АРЕС» уже передано захисникам і вже успішно допомагають їм відстежувати ворожі позиції та завдавати по них нищівних ударів. Ще сім «птахів» найближчим часом передадуть захисникам, що воюють на «нулі», – йдеться у повідомленні.

Впродовж квітня-травня в мережі АЗК WOG тривав проєкт «MEGAКАВА донатить на «крила», який компанія реалізовувала спільно з Благодійним фондом «Дігнітас». В цей період з кожного напою, які купували гості в горнятках MEGA на АЗК, компанія донатила 5 грн з власного прибутку на закупівлю безпілотних літальних комплексів «АРЕС» бригадного типу. Загалом WOG переказав благодійному партнеру майже 4 млн грн на 14 комплексів.

Окрім того, на рахунки проєкту, які відкрив фонд «Дігнітас», українці задонатили понад 1 млн грн — на 2 комплекси «АРЕС» та 2 літаки до них. Велика частина суми була акумульована завдяки футбольним вболівальникам під час трансляцій матчів на MEGOGO. 

До проєкту також долучився український стендап-комік і волонтер Василь Байдак, яких разом із коміком Марком Куцеваловим зняли відеокліп на підтримку ініціативи. В такий спосіб їм вдалося зібрати кошти ще на 3 розвідувальні комплекси.

«БПЛА «АРЕС» — це перший дрон-розвідник української зборки, запущений у масове виробництво. Ми з партнерами одними із перших в межах проєкту «MEGAКАВА донатить на «крила» почали активно контактувати та передавати їх у військо», — розповів Геннадій Карлінський, директор з маркетингу мережі АЗК WOG.

Розвідувальний безпілотний комплекс «АРЕС», розроблений в Україні для військових потреб тактичного рівня, довів свою ефективність у фоторозвідці місцевості з покриттям більшої квадратури з дальньої відстані для подальшої розшифровки даних, у корегуванні для FPV та підтвердження уражень, прокладанні коридорів для подальших етапів розвідувальних дій. Він здатний заглиблюватися у тил ворога до 50 км на швидкості до 100 км/год, працювати при температурах від -15 С до +35 С, а швидкість розгортання комплексу становить 15 хв.