22 листопада, 2023, 16:30

За підсумками 2023 року видобуток нафти в Росії з урахуванням добровільного скорочення становитиме близько 527 млн тонн. Про це повідомляє російська газета «Коммерсант» з посиланням на заяву віце-прем'єра РФ Алєксандра Новака.

«Якщо говорити про видобуток нафти, ми очікуємо 527 млн тонн приблизно. Минулого року було 535 млн тонн. Щодо вугілля, то це приблизно 440 млн тонн, торік теж цей самий рівень приблизно був – 442 млн тонн», – сказав Новак під час засідання комітету Ради федерації з економічної політики та зазначив, що виробництво електроенергії в Росії в поточному році зросте на 0,8%, до 1,15 трлн кВт/год. 

Говорячи про видобуток природного газу в Росії в 2023 році, Новак спрогнозував скорочення приблизно на 30 млрд куб. м через падіння експорту. «Минулого року у нас у першому півріччі ще здійснювалися поставки в Європу, які припинилися по "Північному потоку" внаслідок терористичного акту. Відповідно, цього року буде менше, але за рахунок нарощування постачань до КНР по "Силі Сибіру" ми частково компенсуємо ці втрати», – зазначив посадовець.

За словами Новака, виробництво СПГ в Росії за підсумками поточного року досягне 33 млн тонн. У 2024 році, як очікується, обсяг виробництва збільшиться за рахунок запуску першої лінії заводу «Арктик СПГ-2» (відвантаження має розпочатися в першому кварталі 2024 року).

Експорт LNG з Росії в жовтні сягнув 2,98 млн тонн – максимального показника за 2023 рік. Це сталося завдяки зростанню постачань до Японії і закінченню ремонтів на основних заводах. Однак за десять місяців поточного року відвантаження з РФ знизилися на 3,8%, до 26,18 млн тонн СПГ.