Віце-прем'єр росії Алєксандр Новак під час виступу на Тюменському промислово-енергетичному форумі спрогнозував зниження видобутку нафти і газу у 2023 році. Про це повідомляють російські ЗМІ.

За словами Новака, видобуток нафти в РФ цього року знизиться до 527 млн тонн, тоді як минулого становив 535 млн тонн. Видобуток природного газу впаде до 642 млрд кубометрів (у 2022 році становив 672 млрд кубометрів). Новак зазначив, що зниження видобутку нафти пов'язане, зокрема, із взаємодією в рамках ОПЕК+.

РФ і Саудівська Аравія продовжують спільну політику щодо добровільного зниження нафтової пропозиції. РФ обіцяє продовжити розпочате у вересні скорочення експорту на 300 тис. барелів на добу до кінця цього року.  Водночас в липні-серпні експорт було скорочено на 500 тис. бар./добу.

Оскільки Росія не публікує даних про видобутку нафти, точних цифр немає, а аналітики по різному оцінюють обсяги. Експорт російської нафти морем за першу декаду вересня становив близько 3,34 млн бар./добу, що на 120 тис. бар./добу більше показника серпня (3,22 млн бар./добу), повідомляла російська газета «Коммерсант» з посиланням на дані Kpler. Таким чином, РФ відновлює свій експорт після того, як у липні він досягав мінімального значення за рік – 3,1 млн бар./добу. 

За даними Мінфіну РФ, надходження від нафтогазової галузі до бюджету країни за підсумками семи місяців 2023 року становили 4,19 трлн руб., що в 1,7 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року (7,14 трлн руб.).