22 квітня, 2022, 09:05

Перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко презентувала ключові принципи для включення до плану післявоєнного відновлення та розвитку України. Попередній план має 10 кроків, два з них присвячені енергетиці та нафтогазовій галузі.

Так, планується в рекордно короткий термін за 3-5 років повністю забезпечити себе газом власного видобутку.

Україна друга в Європі за покладами «блакитного палива», тому це цілком досяжна мета. Паралельно необхідно зменшити енерговитрати нашої економіки через програму термомодернізації.

В галузі нафтопродуктів маємо побудувати потужності з переробки, щоб повністю покрити власні потреби. Варто також врахувати досвід Бразилії, і значну частину пального виготовляти через сільське господарство: шляхом додавання 15% біоетанолу до бензинів та 20% біодизелю до дизельного пального.