9 листопада, 2023, 11:05

Співробітники Державної митної служби спільно з працівниками Чернівецької митниці припинили спробу незаконного переміщення підакцизних товарів через митний кордон України. Про це повідомила Держмитслужба на своїй сторінці у FaceBook.

«Імпортер надав митну декларацію, якою задекларував вантаж «Розчинник складний органічний, на основі метанолу» загальною вагою 23020 кг та фактурною вартістю майже €20 тис. Проте під час здійснення митного контролю співробітники Держмитслужби виявили ознаки невідповідності товару тому, що заявлений у декларації», – йдеться у повідомленні.

Експертиза речовини встановила, що вантаж, який переміщується, є «Рідиною для підвищення октанового числа бензину», яка належить до категорії підакцизних товарів, кажуть в Держмитслужбі.

За фактом подання митному органу документів, що містять неправдиві дані, відносно субʼєкта ЗЕД було складено протокол про порушення митних правил за ст. 485 Митного кодексу України. Сума несплачених митних платежів становить майже 325 тис. гривень. В Держмитслужбі нагадали, що санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі від 50 до 150 відсотків несплаченої суми митних платежів.