«Укрнафта» вперше за 11 років провела масштабне 3D-сейсмічне дослідження на технологічній площі розміром 98 квадратних кілометрів. Про це держкомпанія повідомила на своєму сайті.
За результатом дослідження компанія зібрала майже 400 гігабайт даних. Ці дані дадуть можливість створити якісну геологічну модель родовища, зазначається у повідомленні.
«Кінцева мета проєкту — мінімізація ризиків при бурінні нових свердловин та інтенсифікація розробки відомих покладів, а також пошук нових об’єктів в межах родовища», — йдеться у заяві.
Спеціалісти компанії працювали з початку лютого по кінець квітня 2024 року. Умови роботи були складними — велика кількість снігу взимку, бездоріжжя, весняні дощі. Фактично, проєкт унікальний для регіону: вперше дослідження проводили з такою високою щільністю датчиків і в таких складних поверхневих умовах, кажуть в держкомпанії.
«Отримали цінну геофізичну інформацію від 9559 точок, яку зібрала кабельна телеметрична система за допомогою групи геофонів. Загальний масив сейсмічної інформації має обсяг близько 400 гігабайт», — зазначив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький.
Як кажуть в «Укрнафті», отримані матеріали матимуть значний потенціал для вивчення геологічної структури родовища: дадуть можливість створити якісну геологічну модель та спрогнозувати властивості колекторів на цільових горизонтах. Це допоможе компанії збільшувати підтвердженні запаси вуглеводнів і нарощувати видобуток за рахунок успішного буріння нових свердловин та проведення заходів з інтенсифікації на існуючих.