25 вересня, 2023, 13:40

Держкомпанія «Укрнафта» у серпні ліквідувала дві незаконні врізки в свої нафтопроводи, повідомила компанія на своїй сторінці у FaceBook. 

Пепшу врізку виявили працівники служби безпеки Чернігівського нафтопромислового району та Роменської групи Охтирського нафтопромислового району, коли обстежували нафтопровід, що за добу прокачує близько 410 км вуглеводнів з родовища.

«Майже посередині трубопроводу знайшли приварений металевий патрубок діаметром 1,25 дюйми, на патрубку – кран, далі перехідник, ще один шланг і, нарешті, 1320 метрів дюймової пластикової труби, прокладеної через ліс та болотисту річку Сула», – йдеться у повідомленні компанії. Як розповіли в компанії, далі труба роздвоювалась – відвід йшов до річки і закінчувався краном, а основний масив нафти затікав просто в гараж в сусідньому селі. «Там нафту збирали в підвальному приміщенні, після чого закачувати в автомобілі електропомпами», – зазначається у дописі.

Другу врізку знайшли в горах працівники служби безпеки Бориславського нафтопромислового району, коли обстежували нафтопровід, через який проходить 350-370 кубометрів нафти, видобутої на сусідньому родовищі. Вони побачили чотириметровий відвід діаметром півтора дюйми до узбіччя ґрунтової дороги, на кінці – кульковий кран.

Департамент безпеки «Укрнафти» повідомив про виявлені незаконні врізки поліцію, зараз проводяться слідчі дії.