Президент України Володимир Зеленський ввів у дію нові санкції Ради нацбезпеки та оборони від 5 лютого, які передбачають обмеження щодо громадян Росії, які є капітанами суден російського «тіньового флоту», що транспортує нафту та пальне з РФ. Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в Telegram.

Санкції проти капітанів

Президент ввів у дію рішення РНБО про санкції проти танкерного флоту РФ та викрадачів українських культурних цінностей, написав Єрмак. За його словами, указ №67/2025 передбачає санкції проти 57 капітанів «тіньового флоту» Росії (56 росіян і одного громадянина Ірану).

Водночас указ №68/2025 стосується осіб, відповідальних за знищення української культурної ідентичності шляхом проведення незаконних археологічних розкопок на території тимчасово окупованого Криму та вивезення культурних цінностей з України. 

Як передає «Уніан», під санкції потрапили, зокрема капітани танкерів Liberty (Микола Цома), Bolero (Григорій Мотайленко), Cassiopeia (Олександр Юрпалов), Callisto (Олександр Фількін).

Санкції також торкнулися громадянина Ірану Алі Мохсені, який є капітаном танкера Daksha. Оператором цього судна є зареєстрована в ОАЕ компанія Oceanlink Maritime DMCC, зазначає «Уніан».

Санкції США

Нагадаємо, США 10 січня запровадили санкції щодо двох крупних російських нафтовидобувних компаній, понад 180 танкерів з «тіньового флоту», а також російських постачальників нафтосервісних послуг та чиновників.  Під санкції потрапили иакож страхові компанії — «Ингосстрах», «Альфастрахование».
 

Схожі публікаціЇ