Угорська група MOL скоротила імпорт російської нафти Urals у липні на 17% відносно своєї заявки на тлі заборони на транзит сировини «Лукойла» трубопроводом «Дружба» через територію України. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані джерел і власні розрахунки.

Найбільше від заборони на транзит сировини «Лукойла» через Україну постраждав НПЗ дочки MOL у Словаччині, компанії Slovnaft. Поставки Urals на адресу Slovnaft в липні виявилися майже на чверть нижчими за початкову заявку, розповіли джерела Reuters. За їхніми даними, Росія поставила в Словаччину «Дружбою» в липні лише близько 360 тис. тонн Urals, тоді як заявка Slovnaft на минулий місяць становила близько 460 тис. тонн. 

Тим часом поставки Urals до Угорщини минулого місяця становили 440 тис. тонн, а заявка MOL — 500 тис. тонн. 

Передбачалося, що «Лукойл» направить у Словаччину в липні 280 тис. тонн нафти, але фактично постачання впало до нуля, а дефіцит сировини частково покрили за рахунок додаткового експорту нафти від російської «Татнєфть», уточнили співрозмовники Reuters. За їхніми даними, «Татнєфть» була основним постачальником нафти в Словаччину та Угорщину в липні: на її частку припало понад 80% експорту Urals у ці країни. 

У вівторок керівник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов заявив, що Угорщина і Словаччина в липні отримали той самий обсяг нафти, що і до заборони на транзит сировини «Лукойла». Тим часом співрозмовники Reuters зазначили, що заявки переробників на імпорт Urals «Дружбою» в липні передбачали істотне зростання відносно показника червня на тлі завершення ремонтних робіт на НПЗ. У червні MOL імпортував по «Дружбі» 0,54 мільйона тонн Urals, з яких на Словаччину припало близько 70 тис. тонн, і планував різко збільшити переробку в країні із завершенням профілактичного ремонту на НПЗ. 

«Slovnaft був на ремонті з 1 травня по 15 червня, а чеський НПЗ Litvinov стояв повністю з 1 квітня по 31 травня», — сказав співрозмовник Reuters. 

Раніше повідомлялося, що морський експорт нафти з РФ зріс у липні через зупинку поставок нафти «Лукойла» трубопроводом «Дружба» до Словаччини та Угорщини.