Близько четвертої години ранку в Волгограді (Росія) загорівся нафтопереробний завод «Лукойлу», повідомляють російські ЗМІ.
Подробиці
Місцеві жителі писали в соцмережах, що чули вибух, зазначає Astra. В оперативних службах міста факт пожежі на НПЗ підтвердили, пише місцевий портал v1.ru. Однак росіяни стверджують, що пожежу було спричинено внутрішніми причинами, а не зовнішнім впливом.
«На заводі загорілася установка № 18 і два теплообмінники. Наразі все загасили, загиблих і постраждалих внаслідок інциденту немає. Точні причини пожежі встановлюють, проте вже зараз відомо, що пожежа виникла внаслідок позаштатної ситуації, жодним чином не пов'язаної з будь-яким зовнішнім впливом», — стверджує портал v1 із посиланням на заяву служби.
Атаки дронів
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 14 січня в Росії після ударів дронів горіли «Газпром сжиженный газ» та нафтобаза в Енгельсі Саратовської області.
НПЗ «Лукойла»
«Лукойл» володіє в Росії чотирма великими НПЗ: Волгоградським, Нижньогородським, Пермським і Ухтинським. За даними росЗМІ, за підсумками 2023 року Волгоградський НПЗ переробив 13,5 млн тонн нафти та виробив 6,8 млн тонн дизпального і приблизно 2 млн тонн бензину.