25 березня, 2026, 10:13

У балтійському порту Усть-Луга в середу, 25 березня, зафіксовано пожежу, що сталася внаслідок атаки безпілотних літальних апаратів. Про це повідомив губернатор Ленінградської області РФ Алєксандр Дрозденко у своєму Telegram-каналі.

Подробиці

Згідно з повідомленням очільника регіону, наразі триває ліквідація загоряння в порту Усть-Луга. За попередніми даними, постраждалих унаслідок інциденту немає. Деталі щодо масштабів пожежі та об'єктів, які постраждали, наразі не уточнюються.

Варто зазначити, що раніше, 22 березня, балтійські порти Приморськ та Усть-Луга вже піддавалися атаці БПЛА, через що перевалка нафти та нафтопродуктів у портах була тимчасово призупинена.

За даними губернатора, в результаті ще однієї атаки безпілотників 23 березня в порту Приморська сталося загоряння декількох паливних резервуарів. Гасіння пожежі на цьому об'єкті станом на сьогодні триває.

Порт Приморськ є ключовим перевалочним пунктом для основної російської нафти сорту Urals та низькосірчистого дизпалива Євро-5. Нафтоналивні потужності цього порту становлять близько 1 мільйона барелів нафти на добу та близько 300 000 барелів дизпалива на добу.

Згідно з даними галузевих джерел Reuters, експортна перевалка низькосірчистого дизпалива у 2025 році становила приблизно 16,8 мільйона тонн.

Паливні термінали порту Усть-Луга забезпечують експорт нафти, мазуту, авіагасу та газойлю. За оцінками Reuters, обсяг експорту нафтопродуктів через Усть-Лугу у 2025 році перевищив 32,8 мільйона тонн. Обсяг перевалки сирої нафти з цього порту становить близько 700 000 барелів на добу.