17 травня, 2024, 10:19

НПЗ в Туапсе у Краснодарському краї Росії загорівся після удару безпілотника. А в Новоросійську дрони атакували нафтобази, порт та паливні термінали. Про це повідомляє місцевий Оперативний штаб та російські Telegram-канали.

За словами представників місцевої влади, сьогодні Туапсе атакували два безпілотника.

«Внаслідок падіння апарату сталося займання на території НПЗ, спеціальні служби розпочали гасіння. За попередньою інформацією, постраждалих немає», — повідомив Telegram-канал Оперативний штаб – Краснодарський край.

Російський Telegram-канал ASTRA опублікував відео пожежі на Туапсинському НПЗ. Згідно з даними ЗМІ, Туапсинський НПЗ, пошкоджений ударом БпЛА у січні, відновив переробку нафти в кінці квітня.

Експортно-орієнтований Туапсинський нафтопереробний завод є один з найбільших на півдні Росії і належить державній «Роснєфті». На заводі вже багато років йде модернізація. Потужність НПЗ до модернізації становила 5 млн т. нафти на рік, а після закінчення має збільшитися до 12 млн т.

Окрім того, за інформацією ASTRA, у Новоросійську Краснодарського краю БПЛА вразили щонайменше дві нафтобази та два термінали.

«Унаслідок нічної атаки по Новоросійську Краснодарського краю постраждали «Новороссийский мазутный терминал» і термінал «Импортпищепром» — на останньому безпілотники влучили по двох резервуарах із паливом», — йдеться у повідомленні.

Також унаслідок атаки було влучання по нафтобазі «Газпрому» в селищі Кирилівка та по нафтобазі «Грушова балка», що належить «Транснєфті».