Новобаварською окружною прокуратурою м. Харкова затверджено та направлено до суду обвинувальний акт щодо службової особи регіональної філії «Південна залізниця» УЗ за фактом заволодіння чужим майном, йдеться у повідомлені Харківської обласної прокуратури. Троє його спільників обвинувачуються у пособництві вказаним злочинам (ч. 5 ст. 27 ст. 191, ч. 3,ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 366 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2020 році службова особа виробничого підрозділу «Локомотивне депо «Основа» філії «Південна залізниця» УЗ організував махінацію. «Схема» ділка полягала в тому, щоб створити уявність використання пального при перевезенні вантажів задля подальшої імітації законності списання палива. 

Розуміючи, що один не впорається, він залучив до злочинної діяльності трьох водіїв цього ж виробничого підрозділу.  Водії отримували за подорожніми листами на складі Укрзалізниці талони на отримання на АЗС дизельного пального для робочих поїздок. 

Насправді ж пальне вони по маршрутах не використовували, а звертали на свою користь. З метою приховування злочину службовець разом з водіями складав фіктивні офіційні документи на неіснуючі поїздки автотранспортом Основ’янської автоколони структурного підрозділу «Харківська автобаза» філії «Південна залізниця» УЗ, на підставі яких водії отримували талони на дизельне пальне. Нараховано 36 епізодів злочинної діяльності ділків. Своїми діями вони спричинили Укрзалізниці матеріальну шкоду на суму майже 110 тис. грн.

Обвинувачених судитимуть у Ленінському районному суді м. Харкова.