15 червня, 2023, 12:00

Син основного акціонера "Лукойла" Вагіта Алекперова Юсуф став контролюючим акціонером у нафтосервісному підприємстві "ВеллТех", написала російська газета "Коммерсантъ".

Холдинг "Екто" Юсуфа Алекперова став співзасновником нафтосервісної компанії "ВеллТех" із часткою 51%. Іншу частку в компанії отримала дочірня структура "Лукойла" - "Лукойл-Західна Сибір".

Згідно з інформацією газети, "ВеллТех" планує обслуговувати свердловини в Західному Сибіру. У Алекперових уже є найбільша частка в "Буровій компанії "Євразія"", основному буровому підряднику "Лукойлу". Юсуф Алекперов, єдиний син Вагіта Алекперова, багато років залишається найбагатшим спадкоємцем у рейтингу російського Forbes ($20,5 млрд). 

У статутний капітал "ВеллТех" "Екто" внесла 51 млн рублів. Компанію зареєстрували у вересні 2022 року в Когалимі (ХМАО, РФ). Вона отримала за підсумками 2022 року виручку в 84 млн рублів. Основним профілем "ВеллТех" є поточний і капітальний ремонт свердловин. 

Інший великий нафтосервісний бізнес сім'ї Алекперових - "Бурова компанія “Євразія”", яка створювалася на базі бурових активів "Лукойлу". У 2004 році компанію було продано створеній Олександром Джапарідзе кіпрській Eurasia Drilling Company (EDC), але вона не втратила тісного зв'язку з "Лукойлом", який залишається її найбільшим клієнтом.