Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час візиту на Близький Схід у неділю заявив, що бачить прогрес у переговорах про закупівлю зрідженого природного газу (LNG) і дизельного палива з Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), повідомляє Reuters.

«Нам потрібно бути впевненими, що виробництво LNG у світі розвинуте до такого рівня, коли високий попит може бути задоволений без залучення виробничих потужностей, що є в Росії», - сказав він журналістам.

Німеччина, яка донедавна сильно залежала від поставок природного газу з Росії, намагається диверсифікувати джерела енергопостачання після того, як Москва вторглася в Україну в лютому.

Шольц у вихідні здійснив дводенну поїздку в регіон Перської затоки разом з керівниками німецьких енергетичних компаній. Він не надав подробиць переговорів з ОАЕ. У суботу Шольц в Джидді провів переговори з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бін Салманом, після чого вирушив до Катару.

Пізніше в неділю еміратське державне інформаційне агентство (WAM) повідомило, що президент ОАЕ шейх Мохаммед бін Заїд аль-Нахайян підписав угоду з Олафом Шольцем, яка стосується енергетичної безпеки та промислового зростання. Національна нафтова компанія Абу-Дабі (ADNOC) підписала угоду про постачання LNG німецькій RWE. ADNOC доставить першу партію LNG наприкінці 2022 року на плавучий газовий термінал в Брунсбюттелі.