3 лютого, 2023, 15:55

На Чернівецькій та Одеській митницях ліквідовано злочинні механізми одержання грошей від бізнесменів

Про це повідомляє прес-служба Служба безпеки України (СБУ).

У Чернівецькій області на корупційних оборудках викрито керівника одного з місцевих митних постів.

За різні суми хабарів він «гарантував» підприємцям не створювати штучні перешкоди під час митного оформлення комерційних вантажів. Він залучив двох знайомих, як посередників для отримання хабарів. Серед них – колишній працівник митниці, який раніше вже притягувався до відповідальності за корупцію. Задокументовано факт передачі першої частини хабаря у розмірі $3 тисяч за безперешкодне оформлення трьох митних декларацій. Також, СБУ затримало посередника у Києві на одержанні $12 тисяч – другої частини неправомірної вигоди. За ці гроші посадовець обіцяв без «зайвих» питань оформити підприємцю оптову партію товарів широкого вжитку. Фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

В Одеській області на організації оборудок викрито посадовців митних постів «Одеса-порт» та «Білгород-Дністровський».

Корупційна схема передбачала одержання грошей від волонтерів, які завозять в Україну гуманітарну допомогу для українських захисників. За хабарі посадовці обіцяли перевізникам не створювати штучні перешкоди під час митного оформлення вантажів. Сума неправомірної вигоди становила від 500 доларів з одного транспортного засобу. СБУ задокументовано декілька епізодів отримання митниками грошової «винагороди». Затримано головного державного інспектора митного поста «Одеса-порт» на передачі чергової суми хабаря. Йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Крім цього, вирішується питання про притягнення до відповідальності інших працівників керівної та інспекторської ланки митного поста.

Заходи з викриття правопорушення проводили співробітники СБУ Одеської та Чернівецької областей спільно з підрозділами ДБР, Національної поліції та УВБ Держмитслужби за процесуального керівництва органів прокуратури.