17 квітня, 2024, 13:30

Такого висновку дійшли в управляючої компанії мережі BVS, яка за даними громадської організації «Інститут Споживчих Експертиз» (ІСЕ) проводить відпуск пального з недоливом у 4,4%.

«Одразу після публікацій у ЗМІ та телеграм каналах недостовірної інформації в тому числі про нашу мережу, ми з’ясували, де та в який спосіб відбулась так звана «велика перевірка», і провели власні заміри відпуску пального з ПРК та викликали на станції незалежну компанію для арбітражу. Виявилось, що колонки на двох АЗС – в с. Погреби та с. Рожни  (Київська обл.) працюють в межах допустимої похибки: найбільше отримане значення становить -0,35% при нормі 0,5%», повідомили НафтоРинку в BVS. Компанія надала копії висновків метрологічної лабораторії «Квант».

«Суть самої перевірки це переведення об’ємів відібраних зразків за допомогою спеціальної формули спеціалістами лабораторії. Як з’ясувалось, представники «Інституту споживчих експертиз» приїхали на АЗС, заправили два чи п’ять літрів в переносну тару, зафіксували температуру навколишнього середовища для подальшого обрахування по спеціальній формулі, при цьому не провели пряму перевірку дози наливу в еталонний мірник, як того вимагає ДСТУ 8912:2019 «Метрологія. Колонки паливороздавальні для рідкого палива. Методика повірки», щоб  фактично визначити об’єм», говорить Євген Кущ, фахівець з контролю якості та метрології мережі АЗС BVS.

За його словами, відбір проб не оформлювався ІСЕ офіційними актами, не було запрошено представника мережі для фіксації та для арбітражу. «Далі ними були зроблені розрахунки по спеціальній формулі і визначено так званий фактичний об’єм на 20 літрах», говорить Кущ. – «Вважаю що Інститут споживчих експертиз, який проводить подібні перевірки повинні керуватись виключно існуючими нормативними документами, затвердженими інструкціями та ДСТУ, а не спеціальними формулами, які певно рахують так як їм вигідно і чим потім вводять в оману кінцевого споживача».

Згідно ДСТУ 8912:2019 «Метрологія. Колонки паливороздавальні для рідкого палива. Методика повірки» перевірки відносної похибки колонки проводиться виключно в еталонний мірник і на АЗС. Відносна похибка вимірювання +-0,5%. Послідовність проведення перевірки:

  • патрубок роздавального крана вставляють в еталонний мірник;
  • задають необхідну дозу палива та вмикають його видавання;
  • після автоматичного припинення видавання дози важіль роздавального крана переводять у закрите положення. Видавання дози вважаються закінченим після того, як паливо перестане витікати з патрубка роздавального крана. При цьому збільшення показника лічильника сумарного обліку колонки має відповідати показам відлікового пристрою об'єму виданої дози, а покази відлікового пристрою об'єму виданої дози - заданій дозі;
  • вимірюють температуру палива в еталонному мірнику. Для цього не пізніше ніж через 2 хв після припинення зливу палива суцільним струменем опускають у паливо через горловину еталонного мірника термометр;
  • відраховують покази еталонного мірника за рівнем палива, який установився в горловині. Дані з урахуванням дійсного значення місткості мірника, наведеного у свідоцтві про його калібрування, заносять до протоколу повірки.

Представник іншої мережі АЗС на умовах анонімності повідомив НафтоРинку, що ІСЕ за двадцять років свого існування та і не придбав лабораторного обладнання для проведення аналізу якості та точності відпустку пального.

«Це виключно піар проєкт, задача якого на комерційній основі показувати добрі результати в мережах, які йдуть на співробітництво з так званим «інститутом» і розповсюджувати неправдиву інформацію про тих, хто не погодився на співпрацю з власником  Юрієм Чорнобривцем. Ці публікації з сайту ІСЕ передруковують на комерційній основі кілька ЗМІ, що входить в пропозицію, вартість послуги складає в залежності від мережі від $1000 до $3000. Багаторічних партнерів Чорнобривця нескладно визначити з останніх публікацій, так само і проти яких мереж конкурентів готуються замовні «дослідження», розповів співрозмовник, який надав скрін пропозиції від Юрія Чорнобривця.

Довідка НафтоРинку:

Юрій Чорнобривець є засновником декількох компаній: ТОВ «Інститут Споживчих Експертиз», Всеукраїнська Громадська Організація «Інститут Споживчих Експертиз», ТОВ «Експертиза-Консалт», ТОВ «Чайна-Таун» та ТОВ «ЧЕ Ентертейнмент». Підприиємець-консультант має судові справи у спорах про захист честі, гідності та ділової репутації. Обвинувальною стороною проти Чернобривця виступає ТОВ «Євро Смарт Пауер» («БРСМ-Нафта»), яка звинувачує його та інші компанії у розповсюджені недостовірної інформації про якість пального.