30 грудня, 2025, 16:50

Росія продовжує рейдову перевалку нафтопродуктів у Чорному морі попри нещодавню аварію двох танкерів «Волгонефть» та розлив мазуту. Про це повідомляє Крим.Реалії, посилаючись на дані сервісу відстеження суден Marinetraffic. 

Подробиці

Як відомо, 15 грудня два російські танкери «Волгонефть-212» і «Волгонефть-239», що перевозили 4 тис. тонн мазуту кожний, зазнали аварії під час шторму, що призвело до загибелі одного моряка і розливу нафтопродуктів. Згідно з даними російської влади, з танкерів витекло приблизно 40% мазуту, яке періодично викидає на берег.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України нещодавно заявило, що, за їхніми оцінками, з танкерів в Чорне море продовжує витікати мазут.

Однак Росія не зупинила постачання нафтопродуктів у Чорне море танкерами з серії «Волгонефть» для перевалки палива з судна на судно. Причому використовує в тому числі такі ж старі танкери, як ті, що розбилися 15 грудня.

Наступного дня після аварії танкер «Волгонефть-267» вийшов з порту Азов і попрямував до порту «Кавказ» на косі Чушка. Це судно було збудоване в 1979 році, тоді як затонулі судна «Волгонефть» під номерами 212 і 239 були зібрані в 1969 і 1973 роках відповідно.

26 грудня біля Керченської протоки відключилися транспондери танкера «Волгонефть-150». 11 грудня судно вийшло з порту Азов і вирушило до невідомого пункту призначення. Раніше в листопаді воно виконувало рейс маршрутом з Ростова-на-Дону в порт «Кавказ». Танкер збудований у 1980 році.

Рейдова перевалка

Рейдову перевалку нафтопродуктів в Чорному морі і прохід танкерів класу «річка-море» через Керченську протоку опитані виданням «Кавказ.Реалии» екологи називають першопричиною катастрофи 15 грудня, а також минулої катастрофи 2007 року. Схема передбачає доставку нафтопродуктів танкерами класу «річка-море» вантажів із волзьких НПЗ в Росії у район Керченської протоки та подальше перекачування палива у великотоннажні морські танкери. Однак танкери «Волгонефть» небезпечно використовувати через труднощі судноплавства у Керченській протоці, кажуть експерти.

Нагадаємо, в окупованому Криму оголосили надзвичайну ситуацію через аварії танкерів РФ у Чорному морі.