В переговорах щодо відновлення ядерної угоди між США та Іраном є “хороший прогрес”, заявив офіційний представник міністерства закордонних справ Ірану. Тож країна розраховує на пом’якшення санкцій та вживає заходів для збільшення обсягів видобутку сирої нафти, повідомляє Platts.

«Загалом, станом на сьогодні ми досягли відносно хорошого прогресу. Але обговорюється пакет питань, і щодо кожного з них має бути досягнута згода», - сказав журналістам речник іранського МЗС Насер Канаані на брифінгу 22 серпня. 

Президент США Джо Байден розмовляв з лідерами Великої Британії, Франції та Німеччини про переговори щодо ядерної програми Ірану, повідомив Білий дім 21 серпня, не надаючи жодної конкретної інформації.

В Platts Analytics не очікують угоди, яка могла б призвести до збільшенню поставок нафти в 2022 році. Видобуток нафти в Ірані тримався на рівні 2,58 млн барелів на добу протягом чотирьох місяців до липня, згідно з опитуванням Platts OPEC. У звіті від 16 серпня Platts Analytics заявила, що припускає проміжну угоду до кінця 2022 року, яка допоможе збільшити експорт іранської нафти на 500 тис. барелів на добу до першого кварталу 2023 року. Однак зараз аналітики Platts вважають, що експорт іранської нафти та конденсату залишиться незмінним на рівні 800 тис. барелів на добу в 2022 році та до кінця 2023 року.

Переговори про поновлення ядерної угоди зірвалися в березні насамперед через вимогу Тегерана, щоб Вашингтон виключив Корпус вартових ісламської революції зі списку терористичних організацій. Вони відновилися в Досі у червні. Навряд чи США підуть на якісь помітні поступки, принаймні до проміжних виборів у листопаді 2022 року, вважають в Platts Analytics.

Потужність видобутку нафти в Ірані буде збільшена до 4,038 млн барелів на добу до кінця поточного іранського року (закінчується в березні 2023 року), повідомила 22 серпня служба новин міністерства нафти Shana з посиланням на представника National Iranian Oil Co. Зараз потужність Ірану становить 3,8 млн бар./добу.