Президент Азербайджану засудив російські удари по нафтобазі SOCAR та газовій інфраструктурі в Україні, заявивши, що атаки не зупинять енергетичне партнерство між країнами. Про це повідомила пресслужба президента Азербайджану.

Подробиці

Президент Азербайджану Ільхам Алієв під час телефонної розмови 10 серпня обговорив з президентом України Володимиром Зеленським удари Росії по нафтобазі SOCAR та газокомпресорній станції, яка забезпечує транспортування азербайджанського газу в Україну.

«…сторони засудили цілеспрямовані авіаудари Росії по нафтобазі азербайджанської компанії SOCAR та іншим об’єктам нашої країни на території України, а також по газокомпресорній станції, що транспортує азербайджанський газ в Україну, й висловили впевненість, що це за жодних обставин не призведе до припинення співпраці між Азербайджаном та Україною в енергетичній сфері», — зазначається у повідомленні.

Що передувало

Уночі 8 серпня п’ять дронів-камікадзе типу «‎Шахед»‎ влучили по нафтобазі азербайджанської компанії SOCAR в Одеській області.

А в ніч з 5 на 6 серпня ймовірно здійснила атаку на станцію «Орлівка» української газотранспортної системи (ГТС) у Одеській області на кордоні з Румунією.