У суботу технічні служби PERN повністю відновили роботу трубопроводу “Дружба”, який постачає сиру нафту німецьким клієнтам, повідомив польський оператор труби на своєму сайті. Зараз поставки здійснюються по обох нитках трубопровода, зазначили в компанії.

Причини, що призвели до витоку нафти, досі з'ясовуються. “Системи автоматизації PERN негайно повідомили про подію. Це дало можливість провести рятувальні дії та негайний ремонт трубопроводу. Наразі діяльність служб PERN зосереджена на розчистці території”, - йдеться в повідомленні польської компанії.

Нагадаємо, у минулий вівторок польський оператор труби PERN заявив про виявлення витоку нафти на головному маршруті транспортування нафти до Німеччини. Витік нафти стався за 70 км на захід від Плоцька, де розташований найбільший у Польщі нафтопереробний завод PKN Orlen.

Матеуш Бергер, головний чиновник, відповідальний за енергетичну інфраструктуру Польщі, сказав, що це, швидше за все, "випадкове пошкодження", додавши, що на даному етапі "немає жодних підстав" вважати, що це була диверсія.

Однак прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що поки зарано говорити про те, чи був витік випадковим пошкодженням чи спричинений саботажем. «...Багато кроків вказують прямо на Кремль, але ми хочемо бути відповідальними і маємо підтвердити наші припущення», - сказав він польському державному радіомовнику PR3.