У п'ятницю поліція Норвегії повідомила, що почала розслідування щодо польоту дрона над газовим заводом Каарстоу на південному заході країни, а також що заарештувала росіянина на півночі, у якого було виявлено дрони та велику кількість відзнятого матеріалу. А в суботу поліція арештувала ще одного росіянина, який запускав безпілотник в аеропорту арктичного міста Тромсе, повідомляє Reuters.

Після витоку газу на трубопроводах Nord Stream 26 вересня Норвегія посилила охорону нафтогазових об’єктів, залучивши для цього військових. Представники норвезької гвардії була розміщена в Каарстоу та на інших великих об’єктах, які забезпечують експорт нафти та природного газу. 

О 21:30 за місцевим часом (19:30 за Гринвічем) у четвер військовий пост у Каарстоу повідомив, що вони бачили безпілотник, який летів неподалік від заводу, сказав представник поліції Кетіл Луссанд. "Поліція відреагувала, щоб знайти безпілотник і оператора. Вони не знайшли їх. У нас немає підозрюваних, і ніхто не був арештований", - сказав Луссанд.

В той самий день в арктичній частині Норвегії було заарештовано громадянина Росії та Ізраїлю, коли поліція знайшла два дрони в його машині. Росіянин був заарештований на прикордонному переході Стурскуг між Норвегією та Росією. За інформацією поліції, чоловік перебував у Норвегії з 25 серпня за туристичною візою. У п'ятницю суд вирішив, що його можуть утримувати під вартою протягом двох тижнів. «У нього були великі обсяги даних, які ми зараз вивчаємо», - сказала в поліції.

Окрім того, в суботу поліція Норвегії заарештувала росіянина в аеропорту арктичного міста Тромсе та звинуватила його в запуску безпілотника над летовищем. Під час арешту поліція вилучила велику кількість фотообладнання, включаючи дрон і кілька карт пам'яті.