7 листопада, 2023, 13:38

«Ощадбанк» ухвалив рішення щодо припинення визнання кредитного портфеля групи компаній WOG проблемним та переведення клієнта на обслуговування в межах стандартних підходів та політик як стабільно працюючого бізнесу. Про це повідомила пресслужба банку.

«WOG наростив достатній рівень фінансової спроможності для виконання своїх зобов’язань перед банком у межах стандартних підходів та політик», – зазначається у повідомленні.

У 2018 році Ощадбанком було ухвалено рішення щодо визнання кредитного портфеля групи компаній WOG проблемним, але таким, що має перспективи до оздоровлення. На той момент заборгованість групи компаній становила еквівалент $124,5 млн.

Протягом першої половини 2019 року було проведено процедуру фінансової реструктуризації з залученням незалежного експерта – компанії Deloitte, яка також підтвердила можливість врегулювання боргу на умовах його поступової амортизації та уникнення процедури претензійно-позовної роботи. Протягом наступних чотирьох років група компаній погасила частину своїх боргових зобов’язань і продовжує сумлінно дотримуватись часових та фінансових показників співпраці з Ощадбанком у рамках реструктуризації, зазначається у пресрелізі. 

«Допомога бізнесу виживати та розвиватися в умовах повномасштабної війни – одна зі стратегічних цілей Ощадбанку. Для цього ми не припиняємо його фінансування – наш кредитний портфель великих компаній станом на кінець ІІІ кварталу цього року становить 54,4 млрд грн (чистий портфель та працююча реструктуризована заборгованість). У разі виникнення труднощів у позичальника перш за все ми намагаємося знайти спільне рішення, що дасть можливість зберегти бізнес і доброго клієнта для банку. У випадку з групою компаній WOG компанія виконує умови реструктуризації, чим підтвердила статус сумлінного позичальника», – відзначив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.

Імплементація норм Закону України «Про фінансову реструктуризацію» дозволила, в першу чергу державним банкам, підвищити ефективність роботи з клієнтами, діяльність яких, наприклад, як у випадку групи компаній WOG, зазнала руйнівного впливу через російську агресію: анексія Криму і окупація частини Донецької і Луганської області у 2014 році нанесла значні збитки великим корпораціям через втрату активів і ринків збуту, що стало каталізатором стрімкого погіршення фінансового стану.

Джерело: Ощадбанк