30 серпня, 2023, 13:15

Перебої в наявності скрапленого газу, бензину і дизеля на АЗС в окупованому Криму зумовлені логістичними проблемами. Про це в коментарі «РИА Новости Крым» повідомили представники регіональних паливних компаній.

Раніше в соціальних мережах з'явилася інформація, що на АЗС півострова періодично зникають з продажу усі види пального – бензини, ДП і скраплений газ. 

«Доставку паливно-мастильних матеріалів через залізничну частину Кримського мосту припинено, тому всі види палива – газ, бензин і дизель – везуть через поромну переправу», – повідомили у великій паливній компанії регіону.

Робота поромів також обмежена – з міркувань безпеки вони курсують тільки вдень. Крім того, немає спеціально виділених поромів винятково для цистерн із паливом. Їх переправляють нарівні з іншими групами товарів першої необхідності. Саме цими обмеженнями зумовлена періодична нестача на деяких АЗС.

«Паливо, що надійшло на півострів, намагаємося розподілити між усіма регіонами. Особливу увагу при цьому приділяємо АЗС, розташованим уздовж великих транспортних артерій – траси "Таврида" та інших міжміських доріг», – уточнює представник компанії.

Крім того, в пріоритеті стоїть забезпечення всіма видами пального автопарків організацій, які раніше уклали договори на поставку пального: медустанов, оперативних служб і підприємств ЖКГ. Також позачергово забезпечуються паливом фізособи, які раніше придбали паливні талони.

Коментуючи озвучені раніше владою Криму можливості щодо організації прямих поставок палива від виробників у регіон, в одній із паливних компаній повідомили, що питання прямих поставок поки що перебуває на обговоренні, в іншій відмовилися коментувати.

«Також поки що не вирішено питання із запуском комерційного порома, який дасть змогу підвищити обсяги поставок палива, зокрема газу», – повідомила представник першої компанії.