Обвинувачений у спробі дати 300 тис. гривень хабара службовим особам «Укргазвидобування» визнав провину і просить перерахувати гроші ЗСУ. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо мешканця Волинської області, який визнав свою винуватість у наданні службовій особі неправомірної вигоди, тобто хабара.

Згідно з даними розслідування, «Укргазвидобування» оголосило публічну закупівлю запчастин для газових установок на понад 9 млн грн. В той же час переможець тендеру запропонував ціну у майже 5,5 млн гривень. 

«За результатом аукціону було укладено договір поставки, де  визначено технічні характеристики, яким має відповідати товар. Однак при прийомі запчастин було виявлено невідповідність поставленого товару технічним характеристикам, у зв’язку з чим АТ «Укргазвидобування» їх не прийняло», — йдеться у повідомленні прокуратури.

В подальшому обвинувачений, який є особою, наближеною до керівництва компанії-переможця тендеру, пропонував надати 800 тис. гривень одному з керівників філії АТ «Укргазвидобування» за те, щоб той прийняв товар попри його невідповідність технічним характеристикам. Після передачі частини суми у розмірі 300 тис. гривень йому повідомили про підозру у наданні неправомірної вигоди службовій особі, зазначили в Київській міській прокуратурі.

За інформацією правоохоронців, під час досудового розслідування обвинувачений свою вину визнав та уклав угоду про визнання винуватості з прокурором. Запчастини, що не відповідають технічним характеристикам не були прийняті АТ «Укргазвидобування». 300 тис. гривень хабара обвинувачений просить перерахувати на потреби ЗСУ.