У перший тиждень після набуття чинності ембарго ЄС на морські поставки російської нафти до ЄС Болгарія була єдиною країною, що отримувала сировини з РФ, йдеться в повідомленні S&P Global Commodities at Sea.
Як відомо, Болгарія отримала згоду ЄС на імпорт російської нафти для Бургаського НПЗ ЛУКОЙЛу. Водночас італійський НПЗ ЛУКОЙЛу на Сицилії такого права не отримав і був змушений зупинити поставки.
Як повідомлялося, ЛУКОЙЛ і американська приватна інвестиційна компанія Crossbridge близькі до угоди з продажу нафтопереробного заводу ISAB на Сицилії в Італії.
Згідно з даними Platts, після 5 грудня російська сира нафта поставлялася морем лише до двох європейських країн - Болгарії та Гібралтару, який є популярним транзитним хабом, де сировина перевантажується із судна на судно.
Загалом морський експорт сирої нафти з РФ у перший тиждень після набуття чинності санкцій тримався на стабільному рівні близько 3 млн барелів на добу, оскільки азіатські країни продовжували поглинати обсяги, витіснені з Європи.
Згідно з даними S&P Global Commodities at Sea, експортні відвантаження російської сирої нафти становили в середньому 3,02 млн барелів на добу протягом тижня, що закінчився 11 грудня. Для порівняння: в листопаді РФ в середньому експортувала морем 3,07 млн барелів на добу.
Обсяги поставок до Китаю, Індії та Південної Кореї залишилися майже незмінними і становили близько 2 млн барелів на добу.
Водночас пункти призначення понад 700 тис. барелів на добу нафти, завантаженої із російських портів з 5 грудня, наразі невідомі. Скоріше за все, велика частина цих поставок припаде на Азію.У листопаді експорт російської нафти до ЄС впав до рекордно низького рівня - 464 тис. барелів на добу, тоді як Індія та Туреччина збільшували обсяги поставок.