Індійська Bharat Petroleum Corp (BPCL) підписала Меморандум про взаєморозуміння з бразильською Petrobras з метою диверсифікувати джерела імпорту сирої нафти, повідомляє Reuters з посиланням на заяву індійського нафтопереробника.

Документ був підписаний головою BPCL Аруном Кумаром Сінгхом і генеральним директором Petrobras Кайо Паесом де Андраде, йдеться в заяві індійської компанії. В BPCL вважають, що меморандум про взаєморозуміння допоможе дослідити можливості підписання довгострокового контракту на поставки нафти з Бразилії. В індійській держкомпанії зазначили, що це особливо актуально, враховуючи поточну геополітичну ситуацію. 

Як зазначив Сінгх, зміцнення позицій в Бразилії також відкриє шляхи для індійського бізнесу в сусідніх країнах Латинської Америки.

 

Загалом індійські державні нафтопереробні компанії рідко купують бразильську нафту. Однак уряд Індії нещодавно дозволив BPCL інвестувати $1,6 млрд у розробку глибоководного родовища вуглеводнів у Бразилії. Контрольний пакет в цьому проєкті належить Petrobras, яка також є його оператором.

BPCL повідомила, що незабаром очікується оголошення плану розробки родовища та остаточного інвестиційного рішення для блоку BM-SEAL-11. Видобуток нафти з блоку, як очікується, почнеться в 2026-2027 рр. BPCL є другим за величиною роздрібним продавцем пального в Індії та управляє трьома нафтопереробними заводами в країні сумарною потужністю 706 тис. барелів на добу.