26 лютого, 2024, 16:10

Колишній нафтотрейдер Vitol, однієї з найбільших у світі компаній з торгівлі енергоносіями, у п'ятницю був визнаний винним у хабарництві на суму понад $1 млн, повідомляє Reuters.

Федеральне журі присяжних у Брукліні визнало Хав'єра Агілара винним за трьома пунктами звинувачень у підкупі іноземних громадян, змові з метою підкупу іноземних громадян та змові з метою відмивання грошей.

Федеральні прокурори в Брукліні заявили, що Агілар надсилав хабарі від свого роботодавця з Женеви чиновникам через низку посередників і підставних компаній.

Колишній трейдер давав хабарі чиновникам в Еквадорі та Мексиці, щоб Vitol змогла укласти контракт на поставку енергоносіїв.

Агілар не визнав себе винним. Йому загрожує до 30 років ув'язнення, але, швидше за все, він отримає менший термін.

«Ми не згодні з вердиктом присяжних і маємо намір подати апеляцію», — заявив в електронному листі адвокат Агілара Деніел Коффманн.

Захист стверджує, що Агілар найняв законних консультантів, щоб допомогти Vitol виграти 30-місячний контракт на суму $300 млн на транспортування нафти, видобутої державною нафтовою компанією Еквадору Petroecuador у 2016 році.

У ньому також йдеться про те, що консультанти платили хабарі без відома Агілара, а структура платежів була створена топ-менеджментом Vitol.

Агілар став першою особою, яка постала перед судом у США в рамках масштабного розслідування Міністерства юстиції щодо енергетичних торговельних фірм, які платили хабарі, щоб отримати контракти від державних компаній по всій Латинській Америці — від Мексики до Бразилії.