Дослідивши напрямки експорту пального з країни-терориста - росії та шляхи імпорту нафтопродуктів до України, НафтоРинок разом з імпортерами визначили ризикові базиси, які потребують ретельної перевірки походження. Раніше НафтоРинок публікував карту ризикових базисів поставок LPG.

Нагадаємо, що Постановою КМУ №459 від 09 травня 2023 р. були внесені зміни до Постанови Уряду №1147, які передбачають включення нафтопродуктів до переліку заборонених до імпорту товарів російського походження. Текст постанови опубліковано в газеті «Урядовий Кур’єр» № 94 від 11.05.23.

З 21 травня 2023 р. імпортерів зобов’язали надавати документи, які підтверджують походження нафтопродуктів. НафтоРинок, спираючись на аналітику поставок та консультації з імпортерами публікує найбільш ризикові напрямки поставок дизпального виробництва росії та його сумішей.

Дослідження морського руху танкерів з російських портів та імпорту дизельного пального виявили ключові потенційні джерела поставок російського продукту. З портів Румунії, Болгарії, та Дунаю в Україну надходить значна кількість ДП, яке потрапляє в Європу великими танкерними партіями з Турції.

Як встановив НафтоРинок, протягом січня-квітня 2023 року турецькі порти втричі збільшили перевалку російського дизпального, що із застосуванням комбінованої логістики створює значний ризик потрапляння його до України. Зокрема, значні обсяги пального після російського повномасштабного військового вторгнення в Україну, почали надходити в турцію з російських портів Фінської затоки.

Також, попри заборону на експорт світлих нафтопродуктів в Казахстані, в березні 2023 року сумнівні поставки пального з документами про походження країни Казахстан почали надходити в Україну з портів та нафтобаз Латвії, подолавши тисячі кілометрів росією. За даними імпортерів, враховуючи логістику, велика ймовірність поставок саме російського ресурсу з підробними документами.

#nonrussianorigin

#nonbelarusianorigin

Джерело: НафтоРинок