ТОВ «ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ – НАФТОКОМЕРЦ» (власник та директор – Ірина Сребнюк) ще у вересні 2021 року звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Антимонопольного комітету України, у якому просило суд скасувати рішення про порушення законодавства у сфері державних закупівель. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.  

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.09.2021 відкрито спрощене позовне провадження у справі, розгляд якої вирішено здійснювати без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. 

На виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» справу було передано до Київського окружного адміністративного суду за належністю. 

Свої вимоги позивач мотивував безпідставністю висновків відповідача про відсутність порушень під час здійснення процедури закупівлі, які були вказані у скарзі позивача, за наслідком розгляду якої і було прийняте оскаржуване рішення. Заперечуючи проти заявлених позовних вимог відповідач, у наданому суду відзиві наголошував, що оскаржуване рішення прийняте відповідно до вимог чинного законодавства, посилаючись на обставини, викладені у наданому суду відзиві. 

Натомість судом встановлено, що ТОВ «ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ – НАФТОКОМЕРЦ» прийняло участь у процедурі відкритих торгів на закупівлю «Нафта і дистиляти (Бензин А-95, Бензин А-92, Дизельне паливо, Нафтовий газ скраплений), замовник – відокремлений структурний підрозділ «Немішаївський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України». В аукціоні взяли участь три учасника: позивач, ТОВ «НАФТОСФЕРА» та ТОВ «БНК ТРАНС». Рішенням про акцепт тендерної пропозиції (цінової пропозиції) переможцем торгів визнано ТОВ «НАФТОСФЕРА». Скаргою позивач оскаржив рішення про відхилення тендерної пропозиції замовником. 

За результатами розгляду скарги Антимонопольний комітет відмовив у задоволенні скарги. Не погоджуючись з таким рішенням, позивач звернувся до суду з позовом. Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що пропозиція позивача була правомірно відхилена замовником з підстав, наведених у повідомленні про відхилення тендерної пропозиції, у зв’язку з чим у контролюючого органу були відсутні підстави для задоволення скарги. Відтак, рішенням Київського окружного адміністративного суду від 11.08.2023 ТОВ «ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ – НАФТОКОМЕРЦ відмовлено у задоволенні позову.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.