27 січня, 2023, 10:25

Мурал із зображенням військового з’явився на одному зі столичних АЗК мережі ОККО – на перетині вулиць Богатирської та Лугової, повідомила компанія на своєму сайті. Зображення вкриває всю стіну заправки, сягаючи 30 метрів у довжину та 9 метрів заввишки. На плечі військовий тримає свого помічника – безпілотник ШАРК.

Мережа ОККО та фонд «Повернись живим» в рамках ініціативи «ОКО ЗА ОКО» з листопада акумулюють кошти на придбання 25 розвідувальних комплексів для ЗСУ. На сьогодні вже зібрано на 14 ШАРКІВ, зазначили в компанії. На ці потреби компанія перераховує по 1 гривні з кожного проданого літра пального PULLS 95/DIESEL.

На ідею муралу компанію надихнув флешмоб українських ілюстраторів, які виклали у соцмережах цілу серію своїх робіт, де головним героєм став безпілотник ШАРК. Як зазначають в OKKO, вибирати було складно, оскільки всі роботи відзначалися і креативністю, й патріотизмом, та все ж зупинилися на ілюстрації авторки під ніком Дарця Зіронька.

ШАРК – розробка української компанії «Укрспецсистемс» із партнерами, яка має низку технологічних переваг перед аналогами, здатна ефективно коригувати вогонь артилерії, зокрема й систем залпового вогню HIMARS, та виконувати ще низку бойових завдань. До складу одного комплексу входить наземна станція управління на базі спеціально модифікованого прохідного мікроавтобуса, безпілотні літальні апарати і пускова установка.