Угорська нафтогазова компанія MOL з понеділка не постачає бензин і дизпаливо невеликим операторам АЗС, перед якими у неї немає юридичних зобов’язань про продаж пального, повідомляє Budapest Business Journal.

Обмеження є тимчасовими, але їх запроваджено на невизначений термін. MOL обіцяє переглядати ситуацію щотижня, йдеться в повідомленні. В заяві MOL також зазначається, що призупинення поставок торкнеться приблизно 10% усіх АЗС в Угорщині.

За словами президента Незалежної асоціації АЗС Угорщини Габора Егрі, рішення MOL фактично означає, що система постачання палива в Угорщині зазнала краху.

«Внутрішнього запасу нафти вистачає на 34 дні, а запасу нафтопродуктів - на 30 днів, тобто менше 90 днів, передбачених законодавством», - сказав експерт, додавши, що 251 оператор АЗС отримав листа MOL про припинення поставок.

Частина цих компаній керують декількома станціями, тому загалом вони представляють приблизно 30% роздрібного ринку пального в Угорщині, тобто становлять значну частку угорського паливного ринку, підкреслив Егрі. 

Він попередив, що слід очікувати на черги на заправних станціях Угорщини, а найбільші проблеми будуть в сільській місцевості. Експерт стверджує, що нинішня ситуація явно викликана обмеженням роздрібних цін на пальне, встановленим урядом Орбана в листопаді 2021 року.