Національна комісія з вуглеводнів Мексики (CNH) затвердила робочу програму та річний бюджет Fieldwood Energy щодо контракту на Блок 4 на мілководному шельфі, де “Лукойлу” належить 50-відсоткова частка. Про це повідомляє російський “Интерфакс” з посиланням на заяву Мексиканська асоціація нафтогазових компаній (AMEXHI).

Контрактний блок складається із двох ділянок загальною площею 58 кв. км, що розташовані на шельфі Мексиканської затоки за 42 км від берега. Глибина моря в районі ділянок становить 30-45 м. В межах ділянок розташовані два нафтові родовища Ichalkil і Pokoch з доведеними запасами вуглеводнів обсягом 564 млн бар.н.е., з яких понад 80% припадає на нафту. 

Бюджет проєкту, що включає родовища Ichalkil та Pokoch, становитиме $539 млн.

Видобуток за проєктом розпочато у IV кварталі 2021 року. Досягнутий зараз середньодобовий рівень виробництва нафти становить близько 100 тис. барелів, а газу – 197 млн куб. футів. Максимального рівня видобутку – понад 115 тис. бар.н.е. на добу – планується досягти у 2023 році.

"ЛУКОЙЛу" у проєкті “Блок 4” належить 50%. У лютому 2022 року російська компанія закрила угоду з купівлі Fieldwood Mexico B.V. за $700 млн, яка входить у СП з робробки “Блоку 4”. Партнером "ЛУКОЙЛу" у цьому проєкті є нафтогазова компанія PetroBal (входить до мексиканського конгломерату GrupoBAL), яка теж має 50%. Угода про розподіл продукції за цим проєктом була підписана у 2016 році і розрахована на 25 років.