Президент Болгарії Румен Радев звернувся до Конституційного суду з метою оцінки конституційності поправок, ухвалених парламентом країни, про дострокове припинення оренди Лукойлом терміналу Росенець поблизу Бургаса, який обслуговує НПЗ російської компанії в Болгарії. Про це повідомляє «Интерфакс» з посиланням на пресслужбу Радева.

Президент заявив, що рішення в галузі енергетики завжди повинні ґрунтуватися на надійності та безперервності поставок сировини та гарантії доступних цін для громадян та промисловості.

В кінці липня депутати болгарського парламенту ухвалили проєкт закону про спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи у зв'язку з агресією Росії проти України, відібравши у російського «Лукойла» контроль над нафтоперевалкою «Росенец» поблизу Бургаса.

Концесію  «Лукойла» на перевалку, на думку авторів проєкту, було безпідставно продовжено ще на 24 роки в жовтні минулого року. Це зробив тимчасовий уряд, призначений президентом Радевим, який відомий своїми проросійськими заявами. Радев раніше публічно ставив під сумнів суверенітет та територіальну цілісність України.

Проєкт був представлений 19 липня співголовами двох партій коаліції – Кирилом Петковим та Атанасом Атанасовим. 

«Ми вважаємо, що контроль над цим портом є ключовим для болгарської держави і, в принципі, всі ключові інфраструктурні об’єкти повинні бути під контролем Болгарії. Особливо ті, що розташовані вздовж кордону», – сказав Петков.

За словами Атанасова, оскільки болгарська держава не має контролю над цим портом, через нього проходить контрабанда. «Тобто велика частина або певна частина нафти, яка імпортується, не декларується болгарській державі, і доходи, які отримують концесіонери, йдуть на підтримку Росії у війні».

Депутати зазначили також, що припинення концесії ґрунтується на загальноєвропейському режимі санкцій.

Закон має бути ратифікований президентом, якого неодноразово звинувачували у тому, що він має проросійську позицію. Якщо глава держави накладе вето, його рішення може бути скасоване абсолютною більшістю голосів парламенту.

 

Схожі новини