Уряд Ірландії планує знизити акцизний збір на пальне до кінця травня в межах пакету заходів на суму €235 млн для пом'якшення економічних наслідків війни на Близькому Сході. Про це повідомив міністр підприємництва  Ірландії Пітер Берк, передає агентство Reuters.

Подробиці

Згідно з повідомленнями місцевих медіа, на щотижневому засіданні уряду у вівторок, 24 березня, буде запропоновано знизити акциз на бензин €0,15 за літр та на дизельне пальне — на €0,20 а літр. Очікується, що зміни набудуть чинності з опівночі середи.

Рішення обумовлене зростанням цін на сиру нафту на нафтопродукти, через що вартість бензину на деяких АЗС Ірландії перевищила €2 за літр. 

Уряд Ірландії знижував податки на пальне у 2022 році після початку війни Росії проти України.

Міністр фінансів Саймон Гарріс підкреслив, що пакет допомоги буде обмеженим, щоб залишити ресурс для подальшої підтримки у разі тривалих перебоїв з поставками палива з країн Перської затоки.

Європейська комісія раніше рекомендувала зниження податків на пальне як один із способів стримування зростання цін для держав-членів ЄС. 

Що передувало

Уряд Іспанії знизив ПДВ на пальне з 21% до 10% і повністю скасував акцизи для стримування цін на АЗС в умовах війни на Близькому Сході. Програма підтримки споживачів на €5 млрд діятиме до червня 2026 року.