Танкер з російською нафтою, що прямував з Новоросійська до Індії, був вражений ракетою в Червоному морі, повідомив Державний департамент США.

За даними Держдепу, в п'ятницю з Ємену вдарили ракетою по танкеру Pollux під прапором Панами, влучивши в лівий борт судна.

Агентство морських торговельних операцій Сполученого Королівства (UKMTO) і британська фірма з морської безпеки Ambrey заявили, що танкер під прапором Панами був атакований за 72 морські милі (133 км) на північний захід від порту Моха в Ємені.

«Судно ... як повідомляється, зазнало незначних пошкоджень. Екіпаж, згідно з повідомленнями, перебуває в безпеці і не постраждав», — сказали в Ambrey.

Танкер Pollux вийшов з російського чорноморського порту Новоросійськ 24 січня і повинен був розвантажитися в Парадіпі, Індія, 28 лютого, повідомило агентство Reuters з посиланям на дані LSEG. Indian Oil Company має у Парадіпі нафтопереробний завод потужністю 300 тис. барелів на добу.

За даними LSEG, судно Pollux належить компанії Oceanfront Maritime Co SA, а управляє ним Sea Trade Marine SA. 

Підтримувані Іраном єменські хусити заявили, що продовжуватимуть напади на судна в Червоному морі на знак солідарності з палестинцями, доки Ізраїль продовжуватиме війну проти ХАМАС.

«Наші операції мають великий вплив на ворога, що є великим успіхом і справжнім тріумфом», — заявив лідер хуситів Абдулмалік аль-Хуті у телевізійному виступі в четвер.