27 березня, 2025, 13:25

Шкода від ударів безпілотників по російських енергетичних об’єктах за останні півроку становила щонайменше 60 млрд російських рублів, або приблизно $660 млн. Про це йдеться у дослідженні російського відділення «Радио Свобода» спільно з українським проєктом Frontelligence Insight.

Збитки від ударів дронів

Збитки від українських ударів по російській енергетиці за останні півроку становили щонайменше 60 мільярдів російських рублів, або $658 млн, а за менш консервативними оцінками — майже 80 мільярдів рублів, з'ясували розслідувачі, проаналізувавши понад сто супутникових знімків.

Реальна шкода російській енергетиці та економіці загалом може бути вищою, зазначають експерти: підрахунок є мінімальною оцінкою, що ґрунтується на даних, які можна верифікувати, головним чином на супутникових знімках, а також на відео з місць ударів і тих випадках, коли російська сторона сама підтвердила шкоду.

Під час оцінки шкоди, завданої українськими ударами військовим об'єктам, команда Frontelligence Insight аналізувала атаки з погляду їхнього впливу на перебіг бойових дій, а не з погляду вартості знищеного обладнання або боєприпасів.

На основі наданих даних прєкту GeoConfirmed, який займається геолокацією різних інцидентів під час російсько-української війни, автори дослідження склали свою базу, що охоплює атаки на російські або окуповані території з 1 вересня 2024 року до 12 лютого 2025 року.

«Щонайменше 67 відсотків українських ударів виявилися успішними, в інших випадках результат атак залишається невідомим або ж довести причетність до них України неможливо», — зазначається у повідомленні «Радио Свобода». 

Там додали, що аналіз практично повністю заснований на ударах, верифікованих сервісом GeoConfirmed, а реальна кількість ударів за вказаний період може бути більшою.

Схожі публікаціЇ