9 вересня, 2022, 10:05

Державні органи Фінляндії припиняють заправляти свій транспорт на АЗС Teboil, дочірньої компанії російського Лукойлу, повідомляють фінські ЗМІ.

Компанія Hansel, яка опікується питаннями державних закупівель для уряду Фінляндії, ще на початку серпня повідомила про припинення співпраці з Teboil через регламент введених ЄС санкцій. За виданою нею інструкцією, припинення закупівель у російських компаній має відбутися не пізніше 9 жовтня 2022 року. Раніше договір про закупівлю зобов’язував держадміністрацію виконувати умови контракту, але тепер від ньго можна відійти.

У Фінляндії держзакупівлі у Teboil викликали багато критичних зауважень. Наприклад, коли було помічено, що у Коувукюля (Вантаа) машини поліції заправляються на Teboil вже після того, як у лютому Росія напала на Україну.

Наразі представники поліції повідомили пресі, що цього тижня отримали інструкції від Hansel про припинення заправки на Teboil. Тепер фінська поліція заправлятиметься на АЗС Neste - крім поліцейського управління Гельсінкі, яке також може заправлятися на станціях st1.

Під тиском суспільства фінські державні компанії не будуть заправлятись на лукойлівських АЗС Teboil