Посередницькі послуги підсанкційній «Роснєфті» з продажу нафти до Індії надають трейдери Coral Energy та Everest Energy, йдеться в матеріалі «Ембарго в прольоті». Обидві компанії прописані в Дубаї, мають азербайджанськи коріння та залучені до поставок пального в Україну.
Так, Everest Energy у 2019 р. був посередником у поставках нафтопродуктів виробництва Мозирського НПЗ для ОККО та RLS. Coral Energy через засновника Джавіда Сафарова (брата Талата Сафарова – керівника московського офісу Coral) має в Україні афілійовану компанію – «Алпен Трейд», імпортера та гуртового продавця скрапленого газу та дизпального у 2016-2022 р. Нагадаємо, у березні 2021 р. ширилась інформація, що Coral Energy змінить Proton у постачаннях LPG та ДП «Роснєфті» після появи у Віктора Медведчука перших проблем з правоохоронцями. Проте, провідником російського пального на декілька місяців став інший альянс азербайджанців - SOCAR New Energy (засновники SOCAR Trading SA (20%) та Maddox SA (80%)).
Крім того, співробітники Coral Energy в Україні представляли інтереси трейдера Blackstone Traiding Limited (Гонг Конг), які після націоналізації «труби Медведчука» заявили «Укртранснафті» про власність 134 тис. т російського дизпального, придбанного у Proton Energy Group. Держкомпанія відмовила представнику у правах на ресурс.
За даними трейдерів, Coral після вторгнення російських військ в Україну не припиняла експорт російського дизпального, зокрема виконувала танкерні поставки з російського порту Новоросійськ.



