14 грудня, 2023, 09:25

Ціни на нафту зросли приблизно на 1% в середу на тлі значно більшого, ніж очікувалося, скорочення комерційних запасів нафти в США, а також чергового нападу на танкер в Червоному морі, повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent у середу подорожчали на 1,1%, до $74,04 за барель, в той час як на West Texas Intermediate (WTI) – на 1%, до $69,28.

Танкер у Червоному морі біля узбережжя Ємену був обстріляний бойовиками на швидкісному катері і ракетами з суходолу, повідомило Reuters з посиланням на джерела. Це черговий інцидент, який свідчить про загрозу судноплавству в цьому районі. Єменські повстанці-хусити, яких підтримує Іран, раніше заявили, що атакуватимуть судна, які, на їхню думку, пов’язані з Ізраїлем. У минулі вихідні єменські повстанці вразили ракетою норвезький танкер з біопаливом

Тим часом Управління енергетичної інформації США (EIA) повідомило, що протягом тижня, що закінчився 8 грудня, енергетичні компанії викачали зі сховищ 4,3 млн барелів нафти, оскільки імпорт скоротився. Опитані Reuters аналітики очікували скорочення запасів на 0,7 мільйона барелів.

Окрім того, у середу представники майже 200 країн на кліматичному саміті COP28 домовилися скорочувати споживання викопного палива. Угода закликає до поступового переходу з викопного палива на інші джерела з метою досягнення нульового рівня викидів до 2050 року. 

Представник Саудівської Аравії привітав угоду, заявивши, що вона допоможе світу обмежити глобальне потепління на 1,5 градуса за Цельсієм (2,7 за Фаренгейтом) порівняно з доіндустріальним періодом, як це передбачено Паризькою угодою 2015 року.