28 лютого, 2024, 09:15

У вівторок ціни на нафту зросли більш ніж на $1 після того, як джерела повідомили Reuters, що група ОПЕК+ розглядає можливість прдовження дії добровільного скорочення видобутку нафти у другому кварталі.

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 1,2%, до $83,52 за барель, а на американську West Texas Intermediate (WTI) — на 1,6%, до $78,82.

У листопаді минулого року Організація країн-експортерів нафти та їхні союзники на чолі з Росією домовилися про додаткове скорочення видобутку нафти загальним обсягом близько 2,2 млн барелів на добу у першому кварталі цього року. Однак, згідно з угодою, з початку квітня загальний видобуток групою ОПЕК+ має зрости на 3,66 млн барелів на добу, зазначає Reuters.

Продовження дії угоди про додаткове скорочення на другий квартал є ймовірним, заявило одне з джерел в ОПЕК+. Двоє джерел сказали, що група розглядає продовження цієї угоди до кінця року.

ОПЕК прагне, щоб ціна на Brent становила близько $85 за барель. Оскільки зараз нафта продається нижче цього рівня, вони скоротять видобуток до кінця року, вважає  Денніс Кісслер, старший віце-президент з трейдингу BOK Financial.

Тим часом речник єменських хуситів заявив, що атаки в Червоному морі припиняться лише тоді, коли закінчиться ізраїльська війна проти Гази. Атаки хуситів на міжнародні судна призвели до зростання вартості транспортування енергоносіїв і посилення конкуренції на ринку.

Окрім того, повідомлялося, що Росія з 1 березня заборонить експорт бензину.