18 квітня, 2024, 09:25

У середу ціни на нафту знизилися на 3% під тиском зростання комерційних запасів у США, слабких економічних даних з Китаю і прогресу США щодо законопроектів про допомогу Україні та Ізраїлю.

Червневі ф'ючерси на нафту марки Brent за підсумками торгів у середу подешевшали на $2,73, або на 3%, до $87,29 за барель, а травневі ф'ючерси Brent впали на 3,1%, до $82,69 за барель. Це найбільше падінням з 20 березня.

Цього тижня ціни на нафту знизилися, оскільки негативні економічні дані переважили геополітичні ризики. 

Аналітики не очікують, що ракетний удар Ірану по Ізраїлю призведе до серйозних санкцій США щодо експорту іранської нафти, оскільки Вашингтон раніше вже запровадив жорстокі обмеження щодо іранського нафтового сектору, які продовжують діяти. 

Тим часом запаси нафти в США минулого тижня зросли на 2,7 мільйона барелів, до 460 мільйонів барелів, показали урядові дані. Це майже вдвічі перевищило очікування опитуваних Reuters аналітиків.

Ціни на нафту продовжили знижуватися після того, як спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що текст чотирьох законопроєктів про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Індо-Тихоокеанському регіону буде поданий найближчим часом. Трейдери розцінили це як послаблення геополітичної напруженості.

У березні темпи інфляції у Великобританії сповільнилися менше, ніж очікувалося, що свідчить про те, що перше зниження процентної ставки Банком Англії може відбутися пізніше, ніж вважалося раніше.

Тим часом у Китаї економіка зростає швидше, ніж очікувалося, але деякі інші показники свідчать про те, що попит на внутрішньому ринку залишається слабким.