5 лютого, 2025, 09:35

Ціни на американську нафту впали у вівторок на тлі побоювань митної війни між двома найбільшими споживачами — США та Китаєм, — однак дещо відіграли попередні втрати після того, як Білий Дім заявив, що президент Дональд Трамп планує відновити свою кампанію «максимального тиску» на Іран і звести експорт іранської нафти до нуля, передає Reuters.

Подробиці

Американська West Texas Intermediate (WTI) подешевшала за підсумками торгів у вівторок на 0,63%, до $72,70. Протягом сесії вона впала більш ніж на 3% — до найнижчого рівня з кінця грудня — на тлі побоювань торгової війни між США і Китаєм. Тим часом ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на 0,32%, до $76,20.

Торгова війна

За словами аналітика Price Futures Group Філа Флінна, відновлення «максимального тиску» на Іран обмежило падіння цін внаслідок тарифної війни між Пекіном і Вашингтоном. У вівторок набули чинності нові 10% мита США на імпорт товарів з Китаю. У відповідь на це Пекіном оголосив мита на низку продукції зі США.

Тиск на Іран

В другій половині дня у вівторок американський чиновник повідомив Reuters, що Трампа наказав міністру фінансів США чинити «максимальний економічний тиск» на Іран, включаючи санкції та механізми примусу для тих, хто порушує існуючі санкції.

У 2024 році експорт іранської нафти зріс до найвищого рівня за останні роки, оскільки країна знайшла способи обходити обмеження.

Нагадаємо, актуальні ціни на нафту Brent можна відстежувати на нашому графіку онлайн.