24 травня, 2024, 09:15

За підсумками торгів у четвер ціни на Brent впали четверту сесію поспіль — до найнижчого рівня за чотири місяці, повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent знизились на 0,7%, до $81,36 за барель, що є найнижчим показником з січня. Ф'ючерси на американську West Texas Intermediate (WTI) впали на 0,9%, до $76,87 за барель, що є мінімумом за три місяці.

Дані S&P Global свідчать про прискорення ділової активності в США цього місяця, але виробники повідомили про різке зростання цін на низку ресурсів, що вказує на зростання інфляції в найближчі місяці.

Протокол останнього засідання Федеральної резервної системи США показав, що чиновники все ще сумніваються в тому, що поточні облікові ставки достатньо високі, щоб приборкати інфляцію. Високі ставки збільшують вартість запозичень, що може сповільнити економічну активність і знизити попит на нафту.

За даними Управління енергетичної інформації, минулого тижня запаси нафти в США зросли на 1,8 мільйона барелів, тоді як очікувалося, що вони скоротяться на 2,5 мільйона барелів. Водночас попит на бензин у США є найвищим з листопада, що надає певну підтримку цінам на нафту.

Тим часом інвестори чекають на зустріч Організації країн-експортерів нафти та її союзників (група ОПЕК+), що відбудеться 1 червня, де група вирішуватиме свою подальшу політику щодо видобутку нафти.

Росія заявила, що у квітні з «технічних причин» перевищила свою квоту видобутку в рамках угоди ОПЕК+ і незабаром представить ОПЕК свій план компенсації, повідомило російське Міністерство енергетики в середу.