3 листопада, 2022, 13:15

Ціни на пропан у регіоні Амстердам-Роттердам-Антверпен (ARA) впали до мінімуму за 12 місяців через надмірну пропозицію та обмежений попит, повідомляє Platts.

Пропан FOB ARA з доставкою баржами 1 листопада коштував $647/т, що на $12/т дешевше, ніж 25 жовтня. Згідно з даними Platts, це найнижча ціна на LPG в баржах з 31 серпня 2021 року. Водночас пропан FCA ARA з доставкою залізницею або газовозами продавався в середньому по $724,25/т, що на $14,75 менше, ніж тиждень тому. Це найнижча ціна з 7 вересня 2021 року.

В Європі спостерігається накопичення запасів LPG, оскільки поставки з США продовжують надходити, що на тлі слабкого попиту призводять до надлишку пропозиції. «Попит дуже обмежений, але ми повинні розмитнити продукт, оскільки в Антверпен надходять нові обсяги із штатів», - повідомило джерело на ринку.

LPG використовується для опалення в таких країнах, як Німеччина, але незвичайно тепла осінь сприяла утворенню надлишкової пропозиції пропану на внутрішньому ринку Європи.

Учасники ринку очікують, що ціни зростуть цього місяця, оскільки попит зросте, однак імпортери вважають, що поставки із США стабілізують ціни навіть за умови збільшення споживання.

Окрім того, виробництво LPG в Європі має збільшитися, оскільки запускаються НПЗ в Німеччині та Франції. Деякі джерела припускають, що за умови збільшення поставок вартість LPG в листопаді може навіть знизитися, якщо не буде суттєвого зростання попиту. 

Тим часом ціни на LPG з доставкою крупними танкерними партіями зміцнилися. Згідно з даними Platts, вартість скрапленого газу CIF NWE 1 листопада становила $594,25/т, що на $36,25/т більше, ніж тиждень тому.