22 вересня, 2023, 09:15

Ціни на нафту трохи знизилися за підсумками нестабільних торгів у четвер, під час яких котирування піднімалися та падали на тлі різних сигналів. Вони піднялися майже на $1 за барель після того, як Росія оголосила про заборону на експорт нафтопродуктів. Це відвернуло увагу трейдерів від економічних проблем в країнах Заходу, ще які нафтові котирування знижувалися, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent з поставкою в листопаді в четвер знизились до $93,30 за барель, в той час як американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) подешевшала до $89,63 за барель. 

Росія тимчасово заборонила експорт бензину і дизельного палива в усі країни за винятком чотирьох колишніх радянських республік. Заборона набрала чинності негайно. Її метою є стабілізація внутрішнього ринку, заявив уряд РФ у четвер.

Заборона не поширюється на паливо, що постачається за міжурядовими угодами до країн-членів Євразійського економічного союзу, очолюваного Москвою – Білорусі, Казахстану, Вірменії та Киргизстану.

За словами першого заступника міністра енергетики Росії Павла Сорокіна, заборона є безстроковою, а подальші дії уряду залежатимуть від ситуації на внутрішньому ринку пального.

Такий крок змусить покупців російських пального купувати його в інших місцях, і може призвести до дефіциту на певних ринках. Ціни на дизельне паливо в Європі зросли після заяви Росії про введення обмежень у четвер майже на 5%, більш ніж до $1010 за тонну, повідомило видання Financial Times.