23% українських видобувних компаній планують вимагати від Росії компенсацій за збитки, завдані її збройною агресією проти України. Про це йдеться у звіті Європейської Бізнес Асоціації «Надрокористування в умовах реформи галузі та перспективи розвитку».

Асоціація провела опитування надрокористувачів щодо впливу повномасштабного вторгнення РФ на їхню діяльність. Згідно з опитуванням, атака Росії вплинула на діяльність 72% надрокористувачів, зокрема 18% – повністю зупинили роботу. 

Окрім того, 18% ​компанії заявили, що їхні активи опинилися на окупованій території, а 13% повідомили, що їхні активи досі окуповані. Водночас 87% компаній заявили, що їхні об’єкти не були пошкоджені після початку повномасштабного вторгнення.

З 24 лютого 2022 року не змінилися доходи лише 16% видобувних компаній, решта – відчули падіння. Зокрема, 29% опитаних повідомили про скорочення доходів на понад 75%, 13% – на понад 50%, 18% – на понад 30%. 

Водночас 74% опитаних компаній продовжили інвестувати в українські надра після початку повномасштабної війни, 18% ще не мають ухваленого рішення щодо інвестицій, і лише 8% – поки не інвестують.