Американська Chevron минулого року збільшила обсяги видобутку вуглеводнів у США до рекордного рівня, головним чином завдяки збільшенню на 16% у Пермському сланцевому басейні, повідомляє Argus з посиланням на фінансовий звіт компанії. 

Видобуток Chevron у США зріс на 4% до 1,2 млн барелів нафтового еквіваленту (н.е.) на добу, йдеться у звіті компанії. В ньому вона також повідомила, що отримала у 2022 році рекордні $35,5 млрд прибутку.

За декілька днів до цього Chevron потроїла суму, призначену на викуп власних, збільшивши її загалом до $75 млрд, що розлютило Білий дім, який звинуватив нафтову галузь у тому, що вона наживається на війні в Україні. В результаті заклики запровадити для нафтових компаній податок на надприбутки лунають усе частіше.

Минулого року компанія повернула своїм інвесторам понад $22 млрд за рахунок дивідендів і викупу акцій.

Загальний обсяг видобутку вуглеводнів Chevron у четвертому кварталі 2022 року впав на 3% порівняно з тим самим періодом 2021 року - до 3,01 млн бар. н.е. на добу. Компанія знизила видобуток за межами США на 7% через закінчення термінів концесій в Таїланді та Індонезії.