Лісові пожежі в канадській провінції Альберта можуть призвести до втрати понад 2 млн барелів на добу видобутку вуглеводнів із нафтоносних пісків. Про це повідомляє аналітична компанія Rystad Energy.

Ситуація з лісовими пожежами на північному сході Альберти, де зосереджена основна галузь видобутку нафтоносних пісків провінції, погіршилася, зазначають в Rystad.

У другій половині дня 14 травня регіональний муніципалітет Вуд-Баффало видав наказ про евакуацію кількох населених пунктів, яким загрожує неконтрольована пожежа площею 209 квадратних кілометрів (81 квадратна миля) на південний захід від форту Мак-Мюррей. Це змусило майже 7 000 мешканців покинути свої домівки.

Хоча оператори нафтоносних пісків ще не повідомляли про вплив на свою діяльність, за оцінками Rystad Energy, понад 2,1 млн барелів на добу видобутку з нафтоносних пісків можуть опинитися під загрозою, якщо умови суттєво погіршаться. 

Нинішня пожежа нагадує події першої половині 2016 року, коли масштабна лісова пожежа потрясла Форт МакМюррей і призвела до тимчасової втрати майже 1 млн барелів на добу видобутку, йдеться у повідомленні.

Флора навколо форту МакМюррей досі не відновилася після подій восьмирічної давнини, тому зараз вогонь поширюється повільніше. Тим не менш, лісові пожежі у Західно-Канадському осадовому басейні (WCSB) за останні роки стали лише більш суворими.

У найгіршому випадку, за оцінками Rystad Energy, до 1,73 млн барелів на добу товарного видобутку з нафтоносних пісків можуть опинитися під загрозою через неконтрольовані лісові пожежі. Але якщо врахувати вплив запланованих ремонтних робіт, то за найгіршого сценарію скорочення видобутку може становити до 2,13 млн барелів на добу.