Суд у Великобританії визнав рішення Гаазького арбітражу щодо компенсації Групі Нафтогаз $5 млрд за захоплені активи в Криму. Про це йдеться у повідомленні «Нафтогазу», розміщеному на сайті держкомпанії.

«НАК «Нафтогаз України» та ще п’ять компаній Групи Нафтогаз отримали наказ Високого суду юстиції Англії та Уельсу про визнання арбітражного рішення щодо відшкодування Групі Нафтогаз збитків (включно з відсотками) у розмірі $5 млрд, а також часткового арбітражного рішення щодо юрисдикції та відповідальності. Наказ винесений судом 5 грудня 2023 року», – йдеться у повідомленні.

Остаточне рішення ухвалив Арбітражний суд при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі 12 квітня 2023 року у справі про компенсацію росією збитків, завданих незаконним захопленням активів Групи Нафтогаз в АР Крим в 2014 році.  

«Оскільки агресор добровільно не сплатив кошти, передбачені гаазьким рішенням, ми продовжуємо використовувати всі доступні механізми для стягнення цих коштів у цільових юрисдикціях, де є російські активи», — зазначив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

З-поміж усіх арбітражних рішень за позовами українських інвесторів про незаконне захоплення росією їхніх активів у Криму сума компенсації за цим позовом, рішення щодо якого винесене на користь Компанії, є найбільшою, зазначається у повідомленні.

«Нафтогаз»також працює над отриманням підтвердження та примусовим виконанням арбітражного рішення у Сполучених Штатах та інших цільових юрисдикціях. Росія повинна постати перед Окружним судом США Округу Колумбія 23 лютого 2024 року після успішного вручення росії повістки через дипломатичні канали. 

Довідково:

12 квітня 2023 року Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов’язав росію сплатити $5 млрд компенсації за збитки, завдані захопленням активів компаній Групи Нафтогаз в АР Крим у 2014 році.  Арбітражне рішення було винесено після слухань щодо визначення суми компенсації, які завершилися в березні 2022 року на тлі повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Тим часом росЗМІ 19 грудня повідомили, що ПАТ «Газпром» подало до російського суду позов до НАК «Нафтогаз України» про заборону винесення рішення третейського суду.